Тәрбие сағаты |
«Өз құқығыңды білесіңбе?» |
|
Күні |
11.11.2024 |
|
Класс жетекші: |
Какенова С.С. |
|
Класс: 3 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Әділ заң — аспан тірегі. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы білімдерін шыңдау, құқық бұзушылықтан аулақ болуға шақыру.
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың өз құқығын білу, құқықтық мәдениетін жетілдіре отырып
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
Үлестірмелі материалдар |
Күй, Сауалнама «Мен және менің құқығым», суреттер, нақыл сөдер, «Балалар құқықтары туралы конвенциясы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы Заңы», эпиграф, |
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары
|
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)
|
Кіріспе: Оқушылар бір-бірден шығып «менің атым кім. Ол нені білдіреді» 1-слайд Жақсы, балалар, өздеріңнің есімдеріңді және оның нені білдіретінін айттыңдар. -Осы жерде қандай құқық туралы айтуға болады? . «Сен маған, мен саған»ойыны 2-слайд Бос уақыттарыңды қалай өткізезің? Осыған орай қандай құқық туралы айтуға болады?
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
-Оқушылар: Бала туғаннан кейін есім алуға құқылы
Оқушылар: Дем алу құқығы |
Слайд-1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы (13 мин)
|
сөзжұмбақ:
Бала қайда тұруға құқылы ? 2. Отбасының алтын дінгегі кім? 3. ата-ананың жалғасы кім? 4. отбасының қаражатын жұмсайтын кім? 5. Бала өз ата-анасының тәрбиесін алуға, олардың қызығушылықтарын, жан –жақты дамуын қамтамасыз етуге, оның адамдық қадір қасиетін не істеуге құқылы 6. Егер ата-аналары жоқ болса баланы кімдер бағып-қағумен айналысуы керек?
|
Оқушылар сөзжұмбақты шешеді
|
Слайд-3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы (20 мин)
|
Сауалнама : «Мен және менің құқығым»
1. Құқық туралы не білесіз? Сіз неге құқылысыз? Құқық бұзушы кімдер? 4.Құқық бұзылмау үшін не істеу керек? 5 Құқық бұзбауға қосар үлесіңіз қандай? |
Сауалнамаға оқушылар топтасып жауап береді
|
Слайд-4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы
|
«ҚҰҚЫҚ» , «ЗАҢ! |
Оқушылар үш топқа отырып постер құрау
|
Слайд-5 А4 формат қағаз |