Күні: 18.10.19 Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Кен негізгі мектебі Мұғалім : Нұрсұлтан Д.Қ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқандар : 2 Қатыспағандар:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қасқыр мен тиін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау деңгейлері |
білу,қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
постер жасайды; сын есімдерді ажырата алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: мейірімді, залым,әдемі, сұлу, жақсы,жаман,сұр, ақылды т.б. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: тиін, қасқыр, бұтақтан бұтаққа, әлсіз аң,өмір сүреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
тақырыпты өту барысында оқушылардың бойында, елін сүюге, Отанын қорғауға деген қамқорлықтары артады. Жан-жануарларды аялай білуді үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
биология,әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары |
интербелсенді тақта, дыбыс құрылғылары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Қызыл кітап, жан – жануарларды қорғай білу, зат есім, сын есім, жіктік, тәуелдік жалғаулары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
уақыт |
ұйымдастырылған іс-әрекет |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 мин
23 мин
10мин |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасы. Әдіс: «Мозайка» Нұсқау: өткен тақырып бойынша берілген төрт сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырып анықталады. Дұрыс жауап беру арқылы сурет ашылады. Суретте жаңа тақырыптың атауы болады. мен Сұрақтар:
ҚБ: «Бағалау парақшасы» арқылы жүзеге асады. Кері байланыс:«БЛОБ ағашы»
Жаңа сөздер. Оқушылар тақтадан жаңа сөздерді оқып, қайталайды. тиін-белка өмір сүреді-живет бұтақтан - ветвь залым-коварный жалыну-умолять
Тапсырма№1 Әдіс: «Не қандай?» Постерді толықтыр. Жеке жұмыс. Қажетті сөздер: мейірімді, залым, әдемі, сұлу, жақсы, жаман, сұр, ашуланады, ашуланбайды, ақылды, ақылсыз.
қандай? қандай?
Дескриптор:
ҚБ: Дескриптор арқылы
Тапсырма№2 Әдіс: Дұрыс/бұрыс, true/fals.
Дескриптор:
ҚБ: Өзара бағалау. Жұлдызша арқылы.
Сергіту сәті.«Пантомимо» Оқушылар берілген қағаздарды таңдау арқылы кезекпен-кезек, алынған суреттерді бір-біріне іс-әрекет арқылы түсіндіреді. (әр оқушыға 5 суреттен)
Тапсырма№3 Дәптермен жұмыс. Оқулықтағы 9-тапсырма. Орманда көңілді (қоян, тиін,аю) өмір сүреді. Тиін (тастан тасқа, бұтақтан бұтаққа, таудан тауға) секіреді. Тиін (ұйықтап жатқан, жүрген, секірген) қасқырдың үстіне құлайды.Қасқыр (қуанады,көңілденеді, ашуланады).Тиін қасқырға (жылайды, құлайды, жалынады). Тиін қасқырға «Мені (көрші, айтшы,жіберші)!»-дейді. Қасқыр тиінді (ұрады,жібереді, жібермейді) Дескриптор:
ҚБ: бағалау парақшасы арқылы. Мақсатқа оралу. Кері байланыс:«БЛОБ ағашы»
Үй тапсырмасы:жан-жануарлар туралы, сын есімдер қатысқан,5 мақал-мәтел жазып келу.
|
слайд, мозайка суреттері.
слайд,сурет,карточкалар
кесте
карточка,слайд
карточкалардағы сурет
оқулық, А4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||
Күні: 18.10.19 Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: Кен негізгі мектебі Мұғалім : Нұрсұлтан Д.Қ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «Б» |
Қатысқандар : 2 Қатыспағандар:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қасқыр мен тиін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау деңгейлері |
білу,қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
постер жасайды; сын есімдерді ажырата алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: мейірімді, залым,әдемі, сұлу, жақсы,жаман,сұр, ақылды т.б. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: тиін, қасқыр, бұтақтан бұтаққа, әлсіз аң,өмір сүреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
тақырыпты өту барысында оқушылардың бойында, елін сүюге, Отанын қорғауға деген қамқорлықтары артады. Жан-жануарларды аялай білуді үйренеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
биология,әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары |
интербелсенді тақта, дыбыс құрылғылары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Қызыл кітап, жан – жануарларды қорғай білу, зат есім, сын есім, жіктік, тәуелдік жалғаулары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
уақыт |
ұйымдастырылған іс-әрекет |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 мин
23 мин
10мин |
Амандасу. Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасы. Әдіс: «Мозайка» Нұсқау: өткен тақырып бойынша берілген төрт сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырып анықталады. Дұрыс жауап беру арқылы сурет ашылады. Суретте жаңа тақырыптың атауы болады. мен Сұрақтар:
ҚБ: «Бағалау парақшасы» арқылы жүзеге асады. Кері байланыс:«БЛОБ ағашы»
Жаңа сөздер. Оқушылар тақтадан жаңа сөздерді оқып, қайталайды. тиін-белка өмір сүреді-живет бұтақтан - ветвь залым-коварный жалыну-умолять
Тапсырма№1 Әдіс: «Не қандай?» Постерді толықтыр. Жеке жұмыс. Қажетті сөздер: мейірімді, залым, әдемі, сұлу, жақсы, жаман, сұр, ашуланады, ашуланбайды, ақылды, ақылсыз.
қандай? қандай?
Дескриптор:
ҚБ: Дескриптор арқылы
Тапсырма№2 Әдіс: Дұрыс/бұрыс, true/fals.
Дескриптор:
ҚБ: Өзара бағалау. Жұлдызша арқылы.
Сергіту сәті.«Пантомимо» Оқушылар берілген қағаздарды таңдау арқылы кезекпен-кезек, алынған суреттерді бір-біріне іс-әрекет арқылы түсіндіреді. (әр оқушыға 5 суреттен)
Тапсырма№3 Дәптермен жұмыс. Оқулықтағы 9-тапсырма. Орманда көңілді (қоян, тиін,аю) өмір сүреді. Тиін (тастан тасқа, бұтақтан бұтаққа, таудан тауға) секіреді. Тиін (ұйықтап жатқан, жүрген, секірген) қасқырдың үстіне құлайды.Қасқыр (қуанады,көңілденеді, ашуланады).Тиін қасқырға (жылайды, құлайды, жалынады). Тиін қасқырға «Мені (көрші, айтшы,жіберші)!»-дейді. Қасқыр тиінді (ұрады,жібереді, жібермейді) Дескриптор:
ҚБ: бағалау парақшасы арқылы. Мақсатқа оралу. Кері байланыс:«БЛОБ ағашы»
Үй тапсырмасы:жан-жануарлар туралы, сын есімдер қатысқан,5 мақал-мәтел жазып келу.
|
слайд, мозайка суреттері.
слайд,сурет,карточкалар
кесте
карточка,слайд
карточкалардағы сурет
оқулық, А4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
|
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||