«Ақмола облысы білім басқармасының  Жарқайың ауданы бойынша білім бөлімі Кең ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық  мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Кенское отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»

Біз әлеуметтік желілерде

  

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Дд дыбысы мен әрпі

27.02.2017

Кен негізгі мектебі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ

Тақырыбы:Дд дыбысы

мен әрпі.

(Сауат ашу 1 сынып)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бастауыш сынып

мұғалімі:Аужанова Ж.С

 

Күні:15.11.2016

Сынып: 1

Пәні:сауат ашу

Қатысқандар саны: 4

Қатыспағандар саны:-

Мұғалімнің аты-жөні: Аужанова Ж.С

Сабақтың тақырыбы

Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі.

(Пысықтау).

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту.

1.8 Берілген тақырыпқа 

әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес

дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Өткен материалды пысықтайды.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап,

жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана

алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс

қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені

түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген

құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Д дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

5 минут

Үштілде амандасу.

-Сәлеметсізбе!

-Здравствуйте!

-Good  afternoon!

 

 

-Балалар сендер ойын

ойнағыларың келеме?

«Доп  лақтыру» ойыны.

-Балалар, біз сауат ашу

пәнінен нені үйренеміз?

-Әріпті және дыбысты

үйренеміз.

-Әріп дегеніміз не?

-Әріп дегеніміз- дыбыстың

таңбасы.

-Дыбыс нешеге бөлінеді?

Екіге.

-Қандай-қандай  болып бөлінеді?

-Дауысты және дауыссыз.

-Дауысты дыбыс қандай

текшемен белгіленеді?

-Қызыл текшемен белгіленеді.

-Ал, дауыссыз дыбыс ше?

 -Көк текшемен белгіленеді.

-Дауысты дыбысты біз не

істейміз?

-Естиміз, айтамыз.

-Дауысты дыбыс қалай

айтылады?

-Дауысты дыбыс кедергісіз

айтылады.

-Дауыссыз дыбыс ше?

-Дауыссыз дыбыс кедергімен

айтылады.

-Балалар сендерге ойын

ұнадыма?

-Ия.

 

Дд дыбысы мен әрпі туралы

бейне жазба тыңдату.Бейне жазбадағы есте қалған сөздерді сұрау.

 

 Шеңберге тұру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бейне жазба

Сабақтың ортасы

8 минут

 

№1,56бет. Суреттердегі Д

әрпі бар сөздерді тап. Оларға дыбыстық талдау жаса.

Дәп-тер (2 буын, 2 дауысты

дыбыс)

Дом-бы-ра(3 буын, 3 дауысты

дыбыс)

Дә-рі-гер(3 буын, 3 дауысты

дыбыс).

 

№2, 56бет. Әріптер мен

сандарды  пайдаланып сөз құрастыр.

А

н

л

Р

о

т

У

ш

с

д

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Алаша-13181

Дос-1059

Дана-10121

Дала-10131

Дулат-107316

 

Дәптермен жұмыс.Дәптердегі тапсырманы орындау.

 

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

«Дыбысты анықта!» ойыны.

 Д әрпінен басталатын сөзді айтқанда, қол

шапалақтаймыз.Ал, басқа әріптерден басталатын сөздерді айтқанда аяқтарынды

топырлатасыңдар.Кімде кім ойын барысында шатасқан болса, ойыннан шығады.Ал,

кәнекей ойынымызды бастайық!

Сергіту сәтіне арналған

жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут

 

Аяқталуы

 

16 минут

 

Видеоролик.

А-алма-яблока-aiple

О-орындық-стул-chair

Н-нан-хлеб-bread

М-мысық-кошка-cat

Б-бала-ребенок-beibi

Ә-әже-бабушка-grand  mother

С-сағат-часы-clock

Д-доп-мяч-ball

Проектордан көрсету.

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақ ұнаған

болса,     ал егер ...

 

 

 

Бас бармақ тәсілі

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін  тексеру

жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер

мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған 

бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,

көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне

тәрбиелеу.

 

 

Просмотров: 1761


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст